top of page

Mis on CrossFit?

Korduma kippuvad küsimused

1.        Mida kujutab endast CrossFit?


CrossFit on kõige mitmekülgsem jõu- ja vastupidavustreening.  Igas trennis teeme me kogu keha tervikuna hõlmavaid harjutusi. Selleks kasutame kõiki liikumise vorme ning elemente paljudest valdkondadest – sportvõimlemine, kergejõustik, raskejõustik, lisaks erinevad harjutused oma keharaskusega ja muidugi ka aeroobne treening. Iga trenn on seega uus ja huvitav. Kõige tähtsam on tahe liikuda ja valmisolek õppida harjutusi õigesti sooritama.

Väga tähtis osa CrossFit´ist on ka kogukond ehk treenijate omavaheline suhtlus ja läbisaamine. Seda nii klubisiseselt kui ka klubidevaheliselt, olgu siis Eestis või mujal maailmas – eri riikides on kokku üle 13 000 CrossFit klubi.

 Meie kogemus on näidanud, et CrossFit on midagi sellist, mis hakkab kas kohe esimestest trennidest peale väga meeldima, või ei sobi inimesele üldse. Seda, kumba gruppi keegi kuulub, saab teada siis, kui kohale tulla ja järele proovida – olge julged ja tulge trenni! 



2.        Kellele on CrossFit mõeldud?


CrossFit on mõeldud kõigile – alates väikestest lastest kuni eakamate inimesteni. Tallinn CrossFit´is treenijad on vanuses 2–60 aastat ning kõiki meid ühendab sama tegur – soov liikuda. Kindlasti ei pea muretsema selle pärast, et füüsiline vorm pole piisavalt hea CrossFit´iga alustamiseks. Treeningud saab alati kohaldada iga osaleja võimete järgi. Eesmärk on liikuda ja seda nautida ning ning teha trenni vastavalt hetkevormile.



3.        Millised võimalusi te klubikülastajatele treenimiseks pakute?  

Treeningvõimalused


4.        Kuidas erineb CrossFit tavalisest rühmatreeningust?


CrossFit’i iseloomustab eelkõige väga lai harjutuste arsenal – me võime teha ühel hetkel rasket jõutõmmet, ronida siis mööda köit üles ja hüpata sinna otsa veel 100 hüppenööri hüpet ka. Teine asi on see, et meie treenerid hindavad alati iga treenija hetkevõimeid ning kohandavad kavad inimese võimetele vastavaks. Näiteks, kui inimene ei jõua või ei julge mööda köit üles ronida, siis antakse talle alternatiivne harjutus, mis treenib samu lihaseid, kuid on inimesele jõukohane. Kolmandaks, keskenduvad meie treenerid tõesti põhjalikult harjutuste õige soorituse õpetamisele. Me näeme pidevalt seda, kuidas inimesed teevad ka lihtsaid ja levinud harjutusi väga vale tehnikaga, näiteks kükitakse viisil, mis toob varem või hiljem kaasa põlvevigastuse. Klassi tempo ja ülesehitus on CrossFit´is selline, et väikese rühmaga korraga tegeledes suudab treener kõigiga suhelda ja leida sobiliku treeningkoormuse antud päevaks ja jälgida ka seda, et harjutused oleks tehniliselt õigesti sooritatud.

CrossFit klassi päevakava on iga päev erinev, mistõttu on treenijal alati huvitav järgmisesse treeningusse tulla. Treenerid aitavad inimeste liikumiskvaliteeti parandada, mille tulemusel muutuvad treenijad osavamaks, enesekindlamaks, tugevamaks ning nende vorm paraneb.


5.        Kes on treenerid?

Treenerid

6.        Lisaks on inimestel alati hirm, et nad ei ole väga võimekad ning ei suuda tehniliselt harjutusi teostada, kas siin võib loota treenerite toele ja õpetusele?

CrossFit ongi alguse saanud soovist luua tõeline koostöö treeneri ja treenija vahel. See on ka põhjus, miks CrossFit’i grupid on väikesed – treener peab jõudma kõigiga tegeleda ning neid suunata. Tallinn CrossFit´is pöörame eelkõige rõhku korrektsele tehnikale, kui see on paigas, võib ka hakata suuremaid raskuseid tõstma ja keerulisemaid harjutusi sooritama. Selline lähenemine võib mõnele entusiastlikumale treenijale vahel isegi tüütu tunduda, kui tal näiteks ei lubata kangile kohe võimsaid raskusi peale panna, aga kui ikka kangi õigesti maast lahti tõmmata ei oska, siis pole ka põhjust kettaid peale laduma hakata. Enne jooksmist tuleb ju ikka roomama ja kõndima õppida.😉


7.        Mida CrossFit vaimselt annab ning kuidas mõjuvad treeningud füüsiliselt? 

CrossFit treeningutes kasutame intensiivsust ja muudame pidevalt harjutusi, kordusi ja ajalist kestvust, mistõttu on treeningut vaimselt kergem seedida. Ei teki rutiini päevast päeva ja nädalast nädalasse, tekib ainult rutiin pingutada, tunda sellest mõnu ja aju välja lülitada. On kergemaid ja raskemaid päevi, nii nagu argielus, aga hea enesetunne ja rahulolu on pärast treeningut garanteeritud!

CrossFit: About Us
bottom of page